Rubriky:

Ostatní

Premiéra na jedničku. Český tým nezastavil na turnaji ve Francii ani slavný Zidane

3. července 2013 11:21 - Praha

To byla jízda. Česká republika se letos poprvé zúčastnila mezinárodního turnaje v malé kopané adidas Team Five Challenge, který je pořádán pod záštitou legendárního francouzského fotbalisty Zinédina Zidana, a tým FC Hunters2dreams ve finále v Aix-en-Provence nakonec dokráčel až pro celkové vítězství.

 

Adidas

Mezinárodní soutěž odstartovala v květnu vnitrostátními turnaji v každé zemi. Kromě Čech a Slovenska také ve Francii, Anglii, Německu, Španělsku, Maďarsku, Polsku, Řecku a Mexiku. Nejlepší týmy se kvalifikovaly do Francie, kde si v polovině června zahrály mezinárodní finále. Turnaj proběhl v Centru Z5, novém komplexu malého fotbalu Zinédina Zidana v Aix-en-Provence, blízko jeho rodiště v Marseille.

Českou republiku a Slovensko reprezentoval na mezinárodním finále tým FC Hunters2dreams složený z mladých nadějných hráčů ve věkové kategorii 19 a 20 let. Šest hráčů hraje ligový fotbal za Spartu (Mařík, Pešek, Dobiaš, Bezstarosti, Matějka) a Bohemians 1905 (Vobořil), další z nich (Pták) momentálně hostuje v divizním týmu.

Český tým nejprve porazil Polsko, poté remizoval s francouzským celkem a následně prohrál utkání s Řeckem, během nějž se hrálo při teplotě přes 30°C. Ve čtvrtém zápase se tým FC Hunters2dreams utkal s týmem Zidana, ve kterém zvítězil 1:0. I v dalších zápasech Češi uspěli, pouze s Německem remizovali.

Z kvalifikace vyšly čtyři týmy pro play off: vedle českého družstva ještě Němci, Angličané a Zidanův tým. Ten byl po losu semifinálovým soupeřem Čechů, jimž se po remíze 1:1 podařilo zvítězit na penalty 3:2 a postoupit do finále. V tom pak Češi narazili na Angličany a po výhře 4:2 se stali absolutním vítězem mezinárodní fotbalové soutěže adidas Team Five Challenge.  Nejlepším hráčem turnaje navíc Zidane vyhlásil Davida Matějku.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní