Rubriky:

Ostatní

Kamerun má kontumační vítězství v kvalifikaci MS, ale nesmí hrát

4. července 2013 20:11 - Lausanne

Fotbalisté Toga přišli v kvalifikaci mistrovství světa o tři body za vítězství 2:0 nad Kamerunem kvůli neoprávněnému startu jednoho hráče. Záložník Jacques Alexys Romao nesměl k utkání 9. června nastoupit kvůli žlutým kartám z předchozích zápasů. Togo si připsalo kontumační porážku 0:3 a zůstalo na posledním místě skupiny I, zatímco Kamerun se posunul před závěrečným kolem do čela o bod před Libyi.

 

Facebook

Pokračování Kamerunu v kvalifikačních bojích je však ohroženo, protože FIFA mu současně udělila dočasný zákaz startů v mezinárodních soutěžích kvůli vměšování státu do řízení fotbalu. Postih souvisí se zatčením předsedy národní federace Mohammeda Iyi, který vede kamerunský fotbal od roku 1998. V červnu byl znovu zvolen, ale ve stejný den se ocitl za mřížemi kvůli podezření ze zneužití peněz státní společnosti, kterou řídí.

FIFA nařídil Kamerunu ustanovit komisi, která prověří záležitosti fotbalové federace a zorganizuje nové volby 31. března příštího roku. Až bude moct komise začít v sídle svazu pracovat, mezinárodní federace suspendaci zruší. Musí se tak stát do 6. září, kdy čeká Kamerunce rozhodující zápas o postup do závěrečné části kvalifikace s Libyí.

Čtvrteční verdikt FIFA rovněž ohrožuje účast fotbalistů Coton Sports v africké Lize mistrů, v níž je čeká další fáze soutěže od 20. července.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní