Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Messi dal při exhibiční výhře v Chicagu hattrick, oslnil však bezejmenný student

7. července 2013 11:09 - Chicago

Několikanásobný nejlepší fotbalista světa Lionel Messi dal v exhibičním zápase v americkém Chicagu tři góly a jeho výběr zvítězil nad zbytkem světa 9:6. Poražený tým vedl jeho bývalý spoluhráč z Barcelony Thierry Henry, který momentálně nastupuje v MLS, v dresu New Yorku. Parádní kousek se v utkání povedl hlavně Mattu Eliasonovi. Neznámý student zužitkoval Henryho pas a parádními nůžkami rozvlnil síť.

Messi odehrál 69 minut a hattrickem alespoň trochu odškodnil své fanoušky v USA, kde jinak jeho miniturné zanechalo rozpaky. Argentinský reprezentant se měl představit už ve středu v Los Angeles, ale kvůli sporu s tamním pořadatelem utkání zrušil. Na sobotní zápas v Chicagu zase nedorazila polovina ohlášených hvězd, takže týmy muselo doplnit devět bývalých hráčů místní univerzity.

Jeden z nich se postaral o nejhezčí gól zápasu. Matt Eliason poslal tým světa do vedení 3:2 parádními nůžkami poté, co si zpracoval míč na prsou po Henryho přihrávce zpoza vápna.

Zápas sledovalo 25 tisíc diváků. Výtěžek obdrží Messiho nadace pro nemocné a ohrožené děti v Argentině. Barcelonský kanonýr, který předtím odehrál dva charitativní duely v Medellínu a Limě, si nyní dopřeje zkrácenou dovolenou. Už 15. července se má hlásit na začátku přípravy v katalánském klubu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní