Žodino

Fotbalovou chytrost spojenou s vytříbenou kopací technikou ukázal v 16. kole běloruské ligy hráč týmu FC Gomel Alexandr Karnickij. Na hřišti Torpeda Žodino vstřelil nádherný gól, když přibližně ze sedmdesáti metrů přeloboval soupeřova brankáře.

Gól Alexandra Karnického ze sedmdesáti metrů.

Torpedo sice vedlo 1:0, hosté ale ještě do přestávky skóre třemi zásahy otočili a zejména poslední trefa ze 43. minuty stála opravdu za to.

Gomel se snažil rozvinout útok, který ještě na polovině hostů zastavil jeden z protihráčů, který zahrál rukou. Hlavní arbitr nařídil přímý volný kop, který Karnickij rozehrál hodně nečekaně. Opřel se do míče a z velké dálky přehodil gólmana Pjatigorece. Ten si sice na balón sáhl, v cestě do sítě mu ale nezabránil.

"Bylo to momentální vnuknutí. Napadlo mě se kouknout na brankáře a v tu chvíli jsem měl v hlavě, že to musím zkusit," řekl po utkání Karnickij, který vstřelil třetí gól v sezóně. Gomel se po konečné výhře 3:1 dostal na třetí místo tabulky o šest bodů za BATE Borisov. Žodino je osmé.