Plzeň - Kluž 4:1Plzeň je před Ligou mistrů ve formě. Kluži nasázela čtyři góly!

Westendorf

Fotbalisté Plzně zvládli závěrečný zápas na rakouském soustředění skvěle. Rumunskou Kluž, která si v loňské sezóně zahrála ve skupině Ligy mistrů, kde mimo jiné vyhrála i na půdě Manchesteru United, porazili vysoko 4:1. Góly Západočechů zaznamenali Petržela, Darida, Kolář a Bakoš.

Plzeňský Vladimír Darida se raduje ze vstřelení gólu.

Viktoria rozhodla o svém triumfu již v prvních pětačtyřiceti minutách, kdy vstřelila tři branky. Plzeň si v Rakousku připsala cenné vítězství, když předtím prohrála s Fürthem 0:1 a remizovala s Krasnodarem 2:2.

"Jsem rád, že jsme herně navázali na utkání s Krasnodarem a teď k tomu přidali i dobrý výsledek. Bylo to naše nejvydařenější utkání v přípravě," řekl trenér Pavel Vrba. "Mužstvu věřím a doufám, že takový výkon přeneseme i do soutěžních zápasů," dodal.

Viktoria měla výtečný start do utkání, když už ve 3. minutě otevřel skóre Petržela, který nastoupil na levé straně zálohy. Ve 28. minutě pak zvýšila skóre, když povedenou akci dokončil Darida. Třetí gól přidal těsně před přestávkou Kolář, jenž zužitkoval centr Procházky.

Bakoš musel kvůli zranění střídat

Rumunskému celku se po změně stran podařilo snížit, poslední slovo však měli Plzeňští. V 82. minutě uzavřel stav na konečných 4:1 Bakoš. Slovenský forvard ale duel nedokončil, v 87. minutě ho nahradil Krmenčík. Bakoš si zřejmě obnovil zranění kotníku a jeho účast v úvodu sezóny je nejistá. "Uvidíme, jak na tom bude. Kvůli kotníku jsme ho museli v závěru zápasu stáhnout. Jinak jsou všichni hráči zdravotně v pořádku, až na Michala Ďuriše," dodal Vrba.

Svěřence trenéra Pavla Vrby čeká v pátek Superpohár s Jabloncem a v úterý 16. července úvodní zápas druhého předkola Ligy mistrů proti bosenskému Željezničaru Sarajevo.

Radoval se i Liberec

Vydařený zápas má za sebou i Liberec, který v přípravě na druhé předkolo Evropské ligy vysoko zvítězil ve Zlatých Moravcích. Góly se o to zasloužili David Pavelka, Michael Rabušic a Isaac Sackey.

Neuspěl naopak Jablonec proti Kolínu nad Rýnem. Severočeský celek, který ve třetím předkole vstoupí do Evropské ligy, nasadil spíše hráče širšího kádru a v závěrečném utkání na soustředění v Rakousku podlehl 0:3.

Nováček první ligy Znojmo nestačilo na České Budějovice a se sestupujícím týmem z nejvyšší soutěže prohrálo 1:2. Naopak Slovácko si proti Břeclavi, hrající třetí ligu, s chutí zastřílelo a vyhrálo 5:0.

FC Viktoria Plzeň – CFR Kluž 4:1 (3:0)
Branky: 56. Costea - 3. Petržela, 28. Darida, 45. Kolář, 82. Bakoš.
Sestava Viktorie: Kozáčik - Řezník, Procházka, Čišovský (64. Hejda), Limberský (79. Končal) - Darida (64. Kovařík), Horváth (73. Hanousek) - Rajtoral (64. Hořava), Kolář (64. Hora), Petržela (64. Wágner) - Tecl (64. Bakoš, 87. Krmenčík).