Francie - Ghana 2:1Fotbalisté Francie postoupili do finále MS hráčů do 20 let. O titul si zahrají s Uruguayí

Bursa/Trabzon

Ve finále mistrovství světa fotbalistů do 20 let se v sobotu v Istanbulu utkají týmy Francie a Uruguaye. Francouzi v semifinále porazili Ghanu 2:1, Uruguay vyřadila Irák po penaltovém rozstřelu.

Brankář Iráku Mohammed Hameed (vpravo) v souboji s uruguayským obráncem Gastonem Silvou.

Francie bude v této kategorii hrát o titul poprvé. Semifinálový zápas s Ghanou v Burse rozhodl autor obou branek Florian Thauvin, tu vítěznou vstřelil v 74. minutě. Tým pak těsné vedení udržel i po vyloučení obránce Samuela Umtitiho a může se stát prvním evropským vítězem turnaje od roku 1999, kdy triumfovali Španělé.

V druhém semifinále sahal po nečekaném postupu Irák, který dlouho vedl, v 87. minutě však Uruguayce zachránil vyrovnávacím gólem střídající Bueno. Dramatický penaltový rozstřel pak vyřešil v osmé sérii Saífův nezdar. Ani Uruguay ještě v této věkové kategorii titul nezískala, finále však už hrála v roce 1997.