Rubriky:

Ostatní

Pelta má z nabitého programu hlavu bolavou. A to ho ještě FIFA posílá na dvacet dnů na Tahiti

11. července 2013 17:02 - Praha

Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta má hlavu bolavou. Nikoli z toho, co se v jeho sportovním hájemství už zase odehrává, ale z nabitého programu, který ho se startem nové sezóny čeká. A to ho ještě v září posílají na Tahiti, aby tam působil jako delegát při zápasech mistrovství světa v plážovém fotbale. „Raději bych pracoval tady, ale co můžu dělat, když mě na Tahiti chtějí mít?!" posteskl si napůl žertem, napůl vážně, s čím na něj FIFA zase přišla. Mezi klíčovými zápasy české reprezentace, v nichž půjde o postup na světový šampionát 2014 v Brazílii, u nároďáku nebude.

 

FAČR

Při pátečním Superpoháru v Plzni Miroslav Pelta na tribuně sedět bude a po skončení duelu mezi mistrovskou Plzní a svým Jabloncem, jenž vyhrál minulý ročník Poháru České pošty, vítěznému celku trofej předá.

Prvních osm ligových kol nového ročníku také v pohodě stihne.

Zářijové kvalifikační duely v Praze s Arménií (6.9.) a v Turíně s italskou squadrou (10.9.) rovněž.

Jenže pak začne šéfovi českého fotbalu frmol. Namísto toho, aby byl s reprezentací a motivoval trenéry i hráče před rozhodujícími zápasy na Maltě (11.10.) a v Bulharsku (15.10.), jak to jen umí, musí letět do Francouzské Polynésie.

„A na celých dvacet dnů jako delegát mistrovství světa v beach socceru. Raději bych zůstal doma a pracoval tady, ale co nadělám?" prozrazoval napůl vážně, napůl s jistou dávkou humoru, že mu FIFA pěkně zavařila.

Perly jako dárek?

Když se totiž jako nový šéf českého fotbalu v jejím ústředí jablonecký boss objevil, nebylo v žádné komisi právě volné místo. Jen v plážovém fotbale a Pelta se tudíž jejím členem stal.

„A teď mě chtějí na Tahiti jako delegáta ve velice důležitých utkáních," trochu ironizoval svou misi na světový šampionát, jenž se v Papeete, hlavním městě Tahiti, hraje od 18. do 28. září.

O Pohár FIFA tam bude bojovat šestnáct týmů, přičemž trofej na sedmém oficiálním mistrovství světa obhajuje Rusko, které před dvěma lety porazilo v Itálii ve finále Brazílii.

Útěchou pro nešťastného Peltu může být snad jen nádherná destinace, kde se šampionát hraje, ale třeba i obzvláště krásné černé tahitské perly ceněné zejména pro svou exotickou barvu a zrcadlový lesk. Manželka takovým dárkem na usmířenou za obrovské pracovní vytížení určitě nepohrdne.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní