Honduras - Salvador 1:0Honduras vyřídil na Zlatém poháru tradičního rivala v nastavení a je ve čtvrtfinále

Miami

Fotbalisté Hondurasu porazili na mistrovství Severní a Střední Ameriky tradičního rivala Salvador a jako druhý tým mají jistý postup do čtvrtfinále. Zápas rozhodl gól záložníka Jorgeho Clarose, hráče skotského klubu Hibernianu, ve druhé minutě nastaveného času.

Zápas rozhodl gól záložníka Jorgeho Clarose (uprostřed) ve druhé minutě nastavení.

Utkání mezi Hondurasem a Salvadorem bývají tradičně vypjatá, v roce 1969 dokonce kvalifikační zápas o MS přerostl ve válečný konflikt. Během sta hodin intenzivních bojů tehdy zahynulo přes pět tisíc lidí.

V pátečním duelu na Zlatém poháru v Miami měl přitom Salvador blíž k vítězství, jenže Santamariovu střelu tři minuty před koncem zastavila tyč. Salvador má po dvou zápasech bod a je v tabulce třetí za Hondurasem a Haiti, které zdolalo 2:0 Trinidad a Tobago. Obě branky dal útočník Maurice.

Ze tří základních skupin postoupí vždy nejlepší dvojice, do čtvrtfinále se dostanou i dva celky z třetích míst. Jistotu postupu měla jako první Panama, dnes se mohou přidat USA a Kostarika.