Rubriky:

Ostatní

Blatter chce přesunout katarské MS 2022 do zimy

17. července 2013 20:03 - Kitzbühel

Prezident FIFA Sepp Blatter se vyslovil pro změnu termínu mistrovství světa v roce 2022 a chce, aby ho Katar kvůli vysokým letním teplotám uspořádal v zimě. Pořadatelé šampionátu takovou možnost připustili.

 

Jan Handrejch, Právo

"Mistrovství světa musí být festivalem pro lidi. Ale v takovém případě nemůžete (v Kataru) hrát fotbal v létě," řekl Blatter na konferenci v Kitzbühelu.

"Musíme chránit své partnery, sponzory, televizní pracovníky. Můžete klimatizovat stadióny, ale nemůžete klimatizovat celou zemi. Aby to byl dobrý turnaj, musejí fotbalisté hrát v těch nejlepších podmínkách," dodal předseda světové fotbalové federace.

Blatter dosud nechával případnou změnu termínu MS na pořadatelích. Ještě letos na jaře přitom prohlásil, že světový šampionát se "musí hrát v červnu a v červenci".

Nyní chce téma změny termínu otevřít v říjnu na jednání výkonného výboru FIFA. "Musíme mít odvahu to změnit a odehrát tento šampionát v zimě, což si samozřejmě vyžádá i spoustu práce s termínovým kalendářem," řekl Blatter.

Šéf organizačního výboru MS 2022 Hasan Savádí změnu nevyloučil. "Pokud si fotbalová komunita bude přát, aby se šampionát konal v zimě, jsme takovému řešení nakloněni," uvedl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní