Olimpia - Atlético Mineiro 2:0Olimpia Asunción vyhrála první finále Poháru osvoboditelů

Asunción

Paraguayský klub Olimpia Asunción úspěšně vstoupil do finále fotbalového Poháru osvoboditelů, jihoamerické obdoby evropské Ligy mistrů. V úvodním zápase na domácím hřišti porazil 2:0 brazilské Atlético Mineiro s hvězdným záložníkem Ronaldinhem.

Největší hvězda Atlétika Mineiro Ronaldinho (uprostřed) bojuje o míč s Lorenzem Arandou (vlevo) a Juanem Salgueirem z paraguayské Olimpie.

Olimpia se ujala vedení ve 24. minutě díky Alejandru Silvovi. Důležitý druhý gól vstřelil až v nastaveném čas z přímého kopu Wilson Pittoni. V té době hosté už hráli o deseti, protože v 88. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Richarlyson.

Odveta se bude hrát 25. července v Belo Horizonte. Olimpia by se v případě úspěchu radovala ze čtvrtého triumfu v Poháru osvoboditelů v klubové historii, Atlético Mineiro je ve finále poprvé.