Mexiko -Trinidad a Tobago 1:0V semifinále Zlatého poháru se utkají Panama a Mexiko

Atlanta

V semifinále mistrovství Severní a Střední Ameriky ve fotbale na sebe narazí Panama a Mexiko. Panama ve čtvrtfinále Zlatého poháru suverénně přehrála Kubu 6:1, Mexiko pak udolalo Trinidad a Tobago 1:0 gólem Ráula Jiméneze sedm minut před koncem. Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Honduras s Kostarikou a USA se Salvadorem, jejichž boje jsou na programu dnes v noci.

Raul Jiménez střílí gól do sítě Tobaga.

Panamě k triumfu pomohlo vyloučení soupeřova kanonýra Ariela Martíneze za stavu 1:1 v úvodu druhé půle. od té doby měla zápas pod kontrolou a pěti góly rozhodla o postupu. Dvěma góly se na tom podíleli Blas Pérez a Gabriel Torres, který se tak dostal do čela tabulky střelců s pěti zásahy.

To Mexiko, obhajující prvenství z před dvou let, mělo mnohem více starostí. Dlouho se mu nedařilo překonat obranu Trinidadu, který navíc hrozil i v útoku. Až v závěru tečoval Pradův centr z pravé strany Jiménez a míč zapadl přesně ke vzdálenější tyči.

V semifinále se tak zopakuje souboj ze základní skupiny, ve kterém Panama porazila Mexiko 2:1.