Rio de Janeiro

Na půdě Flamenga prohrávali gólem z penalty, v 87. minutě přišli navíc o vyloučeného Pereiru Ferdinanda, přesto se nakonec fotbalisté Portuguesy bodového zisku v brazilské lize dočkali. Role zachránce se ujal dvaatřicetiletý brankář Lauro, jenž v 93. minutě přesnou hlavičkou zajistil mužstvu ze Sao Paula cennou remízu.

Brazilský brankář Lauro srovnal stav zápasu v nastaveném čase.

Hosté prohrávali v závěru duelu 0:1 a s bodovým přídělem už z týmu Portuguesy téměř nikdo nepočítal. Jenže přišla třetí minuta nastavení a rohový kop, který vše změnil.

Do šestnáctky soupeře se vydal i brankář Lauro a právě jeho našel nadýchaný centr. Zkušený gólman hlavičkoval k levé tyči, kde stál i obránce Mauro. Ten míč tělem sice přibrzdil, v cestě do sítě mu ale nezabránil.

Portuguesa tak vybojovala v boji o udržení cenný bod. V aktuální tabulce je předposlední, na první nesestupovou pozici má ovšem jen dvoubodovou ztrátu.