Rubriky:

Ostatní

Živě

Zájem o úvod a finále MS pár hodin po prodeji předčil nabídku

20. srpna 2013 19:07 - Sao Paulo

Během několika hodin od zahájení prodeje předčil zájem o vstupenky některé zápasy mistrovství světa ve fotbale v Brazílii 2014 počet míst, který je v první fázi k dispozici. Prodej lístků začal ve 12 hodin SELČ na webu fotbalové federace FIFA a potrvá do 10. října.

 

Arnd Wiegmann, Reuters

Na stránkách fifa.com, kde se o vstupenky mohou fanoušci z Brazílie i zbytku světa hlásit, je mimořádný zájem o 16 ze 64 utkání. Nejvíc lidí chce zhlédnout zahajovací a finálový duel, kde už je ve všech cenových kategoriích víc zájemců než nabízených míst.

Na další duely je vysoká poptávka nejčastěji v nejlevnější kategorii lístků, které jsou dostupné jen Brazilcům. Jde o semifinálové zápasy v Belo Horizonte a Sao Paulu, všechna utkání základní skupiny s brazilskou účastí a zápasy, které by domácí tým hrál v případě postupu z prvního místa skupiny.

Žádosti o vstupenky mohou být podány kdykoli v termínu, bez ohledu na pořadí registrace se začnou zpracovávat až po 10. říjnu. "Zájem o zmiňované zápasy je obrovský, takže v současnosti je získání lístků nepravděpodobné. Poptávka značně převyšuje nabídku vstupenek, které jsou v současnosti nabízeny," uvádí FIFA s tím, že v těchto případech rozhodne o úspěchu žadatelů los.

Nejlevnější lístky stojí 90 dolarů

Kvůli velkému zájmu musela federace některé zájemce o registraci zařadit do virtuální fronty, protože internetové stránky nestačily uspokojovat všechny uživatele. FIFA očekávala, že zaregistrovaných bude přibližně stejně jako na MS v Německu v roce 2006, kde se o každou vstupenku přihlásilo sedm zájemců.

K dispozici jsou vstupenky takzvaných kategorií 3 pro zahraniční a 4 pro brazilské občany. Nejlevnější lístky stojí 90 dolarů (1740 korun), s výjimkou zahajovacího duelu (220 dolarů/5680 korun). Jedna domácnost smí žádat maximálně o čtyři lístky na jedno utkání, zápasů může být maximálně sedm.

Stejně jako před třemi lety v Jihoafrické republice budou mít o něco levnější lístky občané pořádající země - zvýhodněné vstupné platí pro studenty, lidi nad 60 let a ty, kteří pobírají sociální dávky.

Zbývající volné vstupenky z první fáze půjdou do prodeje 11. listopadu, kdy už nepřichází v úvahu los, ale půjde o systém "kdo dřív přijde, ten dřív bere". Další fáze prodeje vstupenek je v plánu od 8. prosince do 15. dubna příštího roku, kdy už budou známí účastníci turnaje a rozlosování základních skupin.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.