Rubriky:

Ostatní

Fotbalisté Karagandy nakonec ovci před LM ve Skotsku nepodříznou

28. srpna 2013 11:58 - Glasgow

Fotbalisté Šachťoru Karaganda nakonec před středeční odvetou závěrečného předkola Ligy mistrů na hřišti Celtiku Glasgow ovci neobětují. Trenér Viktor Kumykov sice o rituálu, který kazašskému týmu před týdnem v domácím utkání pomohl k výhře 2:0, uvažoval, podle skotského celku však šlo jen o nedorozumění.

 

Alexei Filippov, ČTK/AP

"K ničemu takovému rozhodně nedojde," citoval server BBC mluvčího Celtiku. "Mluvili jsme se zástupci Šachťoru a ti nám jasně řekli, že něco takového určitě nemají v úmyslu," dodal.

Karaganda nechala před úvodním zápasem proti Celtiku přímo na hřišti v Astaně za dohledu duchovního rituálně podříznout ovci. Oběť si údajně vyžádali sami hráči pro štěstí, které jim skutečně přinesla. Šachťor se může stát prvním kazašským týmem v historii v základní skupině Ligy mistrů.

Rituál však neunikl pozornosti organizace pro etické zacházení se zvířaty PETA, která vyzvala Evropskou fotbalovou unii, aby podobné krvavé obřady zakázala.

UEFA skutečně klub před rituály varovala a pohrozila mu disciplinárním řízením. "Informovali jsme Šachťor Karaganda, že zabíjení zvířat není v souvislosti s našimi soutěžemi akceptovatelné a že klub čekají sankce, pokud se to znovu stane," uvedla UEFA v tiskovém prohlášení.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní