Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Překonanému brankáři pomohl u tyče stojící masér. A strhla se pořádná mela

10. září 2013 07:21 - Juiz de Fora

Šlo o vše, ke slovu přišly mimořádné bojové prostředky. V play off Serie D - čtvrté nejvyšší brazilské soutěže - došlo k situaci, jejíž řešení bývá tak trochu "chytáčkem" pro rozhodčí v testových otázkách. Jak to dopadlo, když se vše seběhlo ve skutečnosti na hřišti, ukazuje video.

Tým Aparecidense v prvním utkání doma hrál s celkem Tupi 1:1. Druhý zápas skončil 2:2 - postupuje tedy Aparacidense. Ale všechno to mohlo být úplně jinak.

Fotbalisté z města Juiz de Fora byli blízko k tomu, aby přidali postupový gól. Jenže místo brankáře zaskočil nečekaný spasitel - masér, který přihlížel u tyče a z diváka se rázem proměnil v nekompromisně bránícího muže.

Pravidla jsou v tomto případě možná poněkud krutá vůči útočící straně. Pokud by se jí podařilo míč dotlačit do branky, ale bylo by to třeba jen s nepatrným zásahem maséra, sudí by gól nemohl uznat a musel by navázat hru míčem.

Realita byla barvitější

Tolik poněkud suchý výklad pravidel, realita - jak ukazuje i video - je mnohem barvitější. Než došlo na nějaký míč rozhodčího, odehrály se scény, které nezúčastněné určitě pobavily, a samotní aktéři se nesli na pořádné vlně emocí, které museli zklidňovat i policisté. Není divu. Šlo o hodně.

Právě tahle situace vlastně posunula tým Aparecidense dál. I s masérovou pomocí vyválčil postupový výsledek. Nečekanému spasiteli ale skoro šlo o život, což záhy pochopil a při úprku odhodil i masérskou výbavu. Předtím na brankové čáře ovšem projevil nebývalý brankářský talent.

Nic na výsledku nezmění asi ani to, že se zástupci Tupi obrátili na soud.

vap, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní