Rubriky:

Ostatní

Otava ze Sparty zůstává ve výboru Evropské asociace klubů

10. září 2013 13:00 - Praha

Člen představenstva fotbalové Sparty Jakub Otava zůstává členem výkonného výboru Evropské asociace klubů (ECA). Ta reprezentuje 201 evropských fotbalových klubů, kterým poskytuje širokou škálu služeb týkajících se obchodní a sportovní sféry. Zároveň úzce spolupracuje s UEFA a FIFA. Otava obhájil pozici po roce a půl ve funkci.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Mám velkou radost, že jsem byl znovu zvolen," řekl Otava na webu Sparty. "Je to velký úspěch nejen pro Spartu, ale pro celý český fotbal. Vliv ECA neustále roste a pro mě je ctí být součástí jednání a klíčových rozhodnutí asociace," dodal.

Otava byl do ECA poprvé zvolen v únoru 2012, kdy nahradil bývalého ředitele Glasgow Rangers Johna McClellanda. Tentokrát dostal v hlasování přednost před zástupcem Celticu Glasgow. V subdivizi 3 volili zástupci 26 klubů z 13 zemí a Otava byl zvolen společně se sportovním ředitelem Dinama Záhřeb Zoranem Mamičem.

Předsedou asociace zůstal Karl-Heinz Rummenigge z Bayernu Mnichov. Místopředsednické posty obhájili Umberto Gandini z AC Milan a Sandro Rosell z Barcelony, novým místopředsedou je Jevgenij Giněr z CSKA Moskva.

Dalšími členy výboru jsou Theodoros Jannikos z Olympiakosu, Ivan Gazidis z Arsenalu, Diogo Brandao z FC Porto, Pedro López Jiménez z Realu Madrid, Aušrys Labinas z Ekranasu, Jean-Michel Aulas z Lyonu, Michel Verschueren z Anderlechtu a nově Edwin van der Sar z Ajaxu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní