Boston

Mít Neymara je prostě k nezaplacení. Přesvědčila se o tom v úterý brazilská fotbalová reprezentace, když v americkém Bostonu přejela v přípravném utkání Portugalce 3:1. A nová akvizice Barcelony měla prsty ve všech gólech. Ten druhý, po ukázkovém sólu, zakončila sama.

Gól Neymara proti Portugalsku

Brazilci přitom prohrávali od 18. minuty, kdy chybu obránce potrestal výstřední Raul Meireles. Pak ale začal Neymar úřadovat. Nejprve po jeho rohu vyrovnal Thiago Silva, následně se jednadvacetiletý útočník prosmýkl mezi portugalskými beky a přesně zavěsil. Na závěr připravil akci, po níž uzavřel skóre Jo.

Chvály se Neymar dočkal také od kouče Luize Felipeho Scolariho. "Dnes hrál velmi dobře. Má něco - vedení míče - pro což se ho každý soupeř snaží zastavit. Za jakoukoli cenu. Nevím, jestli štvaná zvěř je to pravé slovo, ale často je zastavován faulem a toho si musí rozhodčí všímat," řekl Scolari.

Sklidil hodně kopanců a ran

Neymar sklidil hodně kopanců i ran loktem, přesto se prosadil. "Důležité je nereagovat na provokace a fauly," řekl po zápase, který byl pro pětinásobné šampióny největší zkouškou od jasné výhry ve finále Poháru FIFA nad Španělskem 30. června. Portugalcům největší hvězda Cristiano Ronaldo kvůli zranění chyběla.

Úřadující mistři světa Španělé se v úterý rozešli v Ženevě s týmem Chile smírně 2:2, když dvakrát prohrávali o gól. Remízu zařídil v druhé minutě nastaveného času Jesus Navas.