Rubriky:

Ostatní

Obvinění ve fotbalové kauze může být víc, říká státní zástupce

13. září 2013 09:37 - Strakonice

Počet obviněných v kauze ovlivňování fotbalových zápasů může ještě narůst. Tuto možnost připustil v pátek strakonický státní zástupce Miloslav Kelyman, který případ dozoruje. Kvůli možnému ovlivňování fotbalových zápasů a s tím související sázkařskou činností obvinila protikorupční policie 12 současných i bývalých fotbalistů z podplacení a přijetí úplatku.

 

David Veis, ČTK

"První případ úplatku se začal šetřit na Strakonicku, proto se případem zabýváme na našem státním zastupitelství," řekl novinářům Kelyman. Neuvedl však, o jaký zápas šlo ani další možné souvislosti. Nechtěl ani sdělit jména obviněných, ale připustil, že obránce Českých Budějovic Jan Halama, který dříve ve Strakonicích hrával a o němž se v souvislosti s případem hodně mluvilo, mezi zadrženými figuruje.

Kelyman zatím nedokáže říct, kdy by se kauza mohla dostat k soudu. Naznačil však, že by se tak třeba mohlo stát ještě do konce letošního roku. "Ale přesně to skutečně teď nedokážu odhadnout," dodal státní zástupce.

Policejní akce začala ve středu ráno na různých místech České republiky. Protikorupční útvar při vyšetřování spolupracuje se slovenskými kolegy, kteří již obvinili sedm lidí. Gang podle nich uplácel hráče a pak vydělával sázením na zmanipulované zápasy zejména v zahraničních internetových sázkových kancelářích. Skupina za poslední rok údajně ovlivnila nejméně 19 fotbalových utkání v České republice a na Slovensku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní