UEFA zadržela odměny šesti klubům za to, že neplatí včas

20. září 2013 18:26 - Nyon

Evropská fotbalová unie UEFA pozastavila vyplácení odměn z Ligy mistrů a Evropské ligy šesti klubům za to, že pozdě splácejí své finanční závazky. Týká se to týmů Astra Ploiesti, Metalurg Doněck, Hajduk Split, HSK Žrinjski Mostar, Skonto Riga a Trabzonspor.

 

Petr Horník, Právo

Dalších 25 klubů, které UEFA nejmenovala, musí poskytnout dodatečné informace ke svým zjevným finančním problémům. Všech 31 celků dostalo čas na odpověď do 30. září.

Případy se týkají opožděných plateb přestupových částek, mezd a sociálního pojištění.

UEFA monitoruje účty stovek klubů, které se kvalifikují do pohárových soutěží, a pozoruje díky svému konceptu "finančního fair play" pozitivní trend. Ze zveřejněných čísel vyplývá, že kluby k červnu 2013 dlužily na opožděných platbách devět miliónů eur, zatímco o dva roky dřív to bylo 57 miliónů.

V minulé sezóně potrestala UEFA za opakované nedodržení termínů plateb čtvrtfinalistu Ligy mistrů Málagu, jež v této sezóně přišla o start v Evropské lize.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.