Evra označil bývalé francouzské reprezentanty za ubožáky a musí na kobereček

21. října 2013 12:57 - Paříž

Francouzského obránce Patrice Evru čeká pohovor s předsedou svazu Noëlem Le Graëtem a trenérem národního týmu Didierem Deschampsem. Fotbalista Manchesteru United bude muset vysvětlit, proč označil bývalé reprezentanty Bixenteho Lizarazua a Luise Fernándeze za ubožáky.

 

Nigel Roddis, Reuters

Vedení francouzského fotbalu si Evru předvolalo poté, co někdejší reprezentanty urazil v rozhovoru pro televizní stanici TF1. "Moje pověst je v pohodě. Tihle ubožáci jí neublíží," prohlásil dvaatřicetiletý obránce, který nemá s vedením svazu problémy poprvé - v roce 2010 po fiasku na mistrovství světa byl na pět zápasů vyřazen z reprezentace, protože během šampionátu zorganizoval hráčskou stávku.

"Nejsem arogantní, jen říkám pravdu. Nemůžu je respektovat, protože nikdy nic nedokázali. Navíc lidé na ulici se mnou nemají problém, jde jen o pár komentátorů," přidal Evra. "Slyšel jsem, že mě kritizoval i Fernández... Přitom když jsem ho v roce 2008 provázel po Old Trafford, byl jak Alenka v říši divů," dodal.

"Uměl akorát cucat lízátka..."

"Ani nevím, jestli jako trenér Paris St. Germain dokázal něco jiného, než tancovat u postranní čáry macarenu a cucat lízátka," řekl Evra na adresu Fernándeze, který pařížský klub v roce 1996 dovedl k triumfu v Poháru vítězů pohárů a předtím s reprezentací jako hráč vyhrál v roce 1984 mistrovství Evropy.

Evra nešetřil ani světového šampióna z roku 1998 a vítěze Eura 2000 Lizarazua. "Netuším, co proti mně má. Dvakrát jsem byl vyhlášen nejlepším levým bekem na světa a čtyřikrát nejlepším levým bekem v anglické lize. Nevím, jestli on někdy dostal cenu pro nejlepšího obránce světa," prohlásil Evra.

"Je to také jediný hráč, který mi nepodal ruku po mém prvním startu za národní tým. Od mistrovství světa před třemi lety na mě fanoušci nepískali a teď za to můžou jen tihle lidé. Jen o mě lžou a dělají problémy," přidal Evra.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.