Nigérie - Mexiko 3:0Nigérie ovládla mistrovství světa fotbalistů do 17 let

Abú Zabí

Fotbalisté Nigérie se počtvrté v historii stali mistry světa do 17 let a jsou nejúspěšnější zemí v této věkové kategorii. V dnešním finále v Abú Zabí porazili Mexiko jednoznačně 3:0 a navázali na tituly z let 1985, 1993 a 2007. Zároveň turnaj zakončili bez jediné porážky a se skóre 26:5.

Nigérie zaváhala jen se Švédskem, s nímž v základní skupině remizovala 3:3. Seveřany však potom v semifinále jasně přehrála 3:0 a postoupila do finále proti Mexiku.

To africkému soupeři pomohlo vlastním gólem už v 9. minutě. Ve druhé půli skóre navýšili Musa Muhammed a Kelechi Iheanacho, který se stal s šesti góly nejlepším střelcem Nigérie na turnaji. Lepší už byl jen Švéd Valmir Berisha, který byl se sedmi góly kanonýrem turnaje.