Takový gól se na fotbalových trávnících vidí zřídkakdy. V posledních dnech se však s gólmany, kteří se alespoň na chvíli vžijí do role úspěšných střelců, doslova roztrhl pytel. Další neobvyklá trefa padla v utkání druhé japonské ligy mezi týmy Yamaga a Yamagata. Skóre zápasu otevřel domácí strážce tyčí Tomohiko Murayama.

Gól japonského brankáře přes celé hřiště.

Běžela osmnáctá minuta zápasu a domácí brankář chystal dlouhý nákop z hranice šestnáctky. Tedy situace, která není nijak výjimečná.

Jeho pas letěl za hostující obranu, která míč nedostihla a spoléhala na reakci vlastního brankáře. Jenže ten špatně odhadl výběh a nechal se kuriózním způsobem překonat. Míč se dvakrát odrazil od trávníku a nakonec se třepetal v síti.

Murayama měl ze svého výkopu takovou radost, že nadšením začal pobíhat na hrací ploše. Jeho trefa však domácímu celku body nakonec nepřinesla - Yamaga prohrála 2:3, hostující Yamagata totiž rozhodla o své výhře v páté minutě nastavení.