Gibraltar - Slovensko 0:0Fotbalisté Gibraltaru v mezistátní premiéře remizovali se Slovenskem

St. Louis

Fotbalisté Gibraltaru v mezistátní premiéře senzačně uhráli bezbrankovou remízu se Slovenskem, které však nenastoupilo v nejsilnějším složení. Gibraltar, který má jen 600 registrovaných fotbalistů, tak hned po začlenění do struktury UEFA získal cenný skalp.

Liam Walker (vpravo) z Gibraltaru bojuje o míč se Slovákem Viktorem Pecovským.

Britské zámořské území na Pyrenejském poloostrově usilovalo o místo v UEFA od roku 1999, ale až letos v květnu se Gibraltar stal jejím 54. členem. Utkání se však uskutečnilo v portugalském Algarve, jelikož stadion v Gibraltaru prochází rekonstrukcí, aby splňoval požadavky UEFA.

Ani prázdné tribuny třicetitisícového stadionu však outsiderovi nevadily, aby důslednou obranou trápil soupeře. Slovensko sice mělo po celý zápas převahu, ale obranný val Gibraltaru neprolomilo.

Ve slovenském dresu chyběly hvězdy v čele s Markem Hamšíkem. Naopak premiéru si za národní tým odbyli hráči z české ligy Lukáš Štetina z Dukly Praha a Martin Juhar ze Slavie.

Zraněného Messiho zastoupil Agüero

Fotbalisté Argentiny i bez zraněné hvězdy Lionela Messiho porazili Bosnu a Hercegovinu 2:0. Oba góly na baseballovém stadiónu v St. Louis, kam si našlo cestu 30 397 fanoušků, vstřelil Sergio Agüero.

Útočník Manchesteru City nastoupil s desítkou na dresu, kterou jinak v reprezentaci nosí Messi, a slavnějšího kolegu dokonale zastoupil. Poprvé se trefil pět minut před přestávkou a druhý gól přidal v 66. minutě.

Chvíli před druhou brankou měl však Agüero štěstí, že nedostal červenou kartu. V reakci na tvrdý souboj se ohnal nohou po protihráči, rozhodčí však prohřešek pětadvacetiletého fotbalisty přehlédl.

Výhru Austrálie nad Kostarikou 1:0 zařídil Tim Cahill a při debutu nového trenéra Angeho Postecogloua na lavičce "Socceroos" vyrovnal střelecký rekord národního týmu. Bývalý záložník Evertonu, jenž nyní působí v MLS v New Yorku, za reprezentaci dal stejně jako někdejší útočník Damian Mori 29 branek.