Rubriky:

Ostatní

Trenér Vrba dostal v Plzni na rozlučku vlastní patnáctimetrovou vrbu

5. prosince 2013 16:32 - Plzeň

Vzrostlou vrbu v parku Chvojkovy lomy dostal končící trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba od plzeňské městské části Slovany. Obvod mu tak před jeho odchodem k reprezentaci poděkoval za působení ve městě a zároveň mu dal symbolický dar k pátečním padesátinám. Vrba, i když se přiznal, že jako zahradník rozhodně nevyniká, slíbil, že do Plzně se bude nejen za fotbalem, ale i za svým stromem vracet.

 

Petr Eret, ČTK

"Zatím jsem zahradník katastrofální, protože se bohužel dostávám domů jednou dvakrát za měsíc, zatím jsem to přenechával odborníkům. Možná se teď zlepším a něco vymyslím," řekl Vrba. Plzeňský strom je prý jediná vrba, kterou má. "Já jsem dostal jen dvě Vrbovy, dvě dcery," řekl. S manželkou prý sice uvažovali i o tom, že si na zahradu pořídí vrbu, zůstalo zatím ale jen u plánů.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

Podle starosty obvodu Lumíra Aschenbrennera je vrba rostoucí na ostrůvku v jezírku v parku stará asi 15 let a na výšku měří něco přes 15 metrů. Trenérovi nabídl, aby si na jaře přijel vysadit ještě mladou vrbu. Na dárek upozorňuje i tabulka umístěná v kamenné zídce. Mimo jiné je na ní napsáno "Vrba p. Pavla Vrby". Kromě stromu, který zůstal v parku, dostal Vrba i jeho fotografii a věnovací certifikát.

Trenér zopakoval, že do Plzně by se rád vracel za fotbalem, a to nejen na ligové zápasy. Připomněl, že stadión ve Štruncových sadech by rád využil i k některému z kvalifikačních utkání reprezentace. Přiznal také, že z Plzně se mu neodchází lehce.

"My chlapi jsme trošku ješitní, někdy nás lákají výzvy, o kterých nevíme, jak dopadnou. Možná odcházím v situaci, kdy bych mohl hodit nohy na stůl a lebedit si dalších nevím kolik let. My jsme někdy takoví, že nás napadají takové myšlenky a ženeme se do rizika," poznamenal.

Oslavy padesátin si hodlá řádně užít, naplno se do nich pustí až po klíčovém utkání základní skupiny Ligy mistrů s CSKA Moskva. "Oslavy teprve propuknou po CSKA Moskva, doufám, že to bude navazovat i na oslavy po vítězném zápase. Čeká nás těžký zápas, ale doufáme, že to zvládneme," řekl. Další oslavy padesátin plánuje v Plzni, doma v Přerově s rodinou i na Slovensku. "Čeká mě asi náročných 14 dní až do Vánoc," připustil.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní