Rubriky:

Ostatní

Plzeň - CSKA 0:2 Plzeňská devatenáctka prohrála i závěrečný duel Youth League

10. prosince 2013 13:41 - Plzeň

Plzeňští fotbalisté do 19 let prohráli v mládežnické obdobě Ligy mistrů i šesté utkání, v němž podlehli CSKA Moskva 0:2. Premiérový ročník Youth League zakončili jako jediný z účastníků bez zisku bodu.

"Pro nás je hlavní, že tyto zápasy pro nás byly hodně přínosné. Dostali jsme spoustu podnětů, které si do naší práce můžeme vzít," řekl trenér Jiří Žilák.

Jeho svěřenci na závěr svého působení v soutěži uhráli nejlepší výsledek. Ruský celek, který skupinu vyhrál, se tentokrát příliš neprosazoval a realizační tým hráče často velmi hlasitě napomínal. CSKA však dvě akce vyšly a Svjatoslav Georgievskij se v zakončení nemýlil. Dal dva góly stejně jako v prvním vzájemném utkání, které Plzeň prohrála 0:5.

Plzeňský Vítězslav Hrdlička mohl za stavu 0:1 vyrovnat, ale ve dvou šancích trefil jen brankáře a boční síť.

"Zápas jsme odehráli se ctí. Byli jsme důstojným partnerem. Jen mě mrzí, že jsme nevstřelili gól, protože jsme měli šance," řekl Žilák. "Jsem rád, že byl vidět progres, že náš výkon byl lepší než v Moskvě. Společně s utkáním na Manchesteru to bylo naše nejlepší utkání," dodal.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.