Rubriky:

Ostatní

Zemřel sportovní novinář František Steiner

14. prosince 2013 17:14 - Praha

Ve věku 88 let dnes v časných ranních hodinách zemřel po dlouhé nemoci sportovní novinář a publicista František Steiner. V roce 1945 nastoupil do redakce Lidové demokracie, kde pracoval až do roku 1992. Poté byl tiskovým mluvčím Českomoravského fotbalového svazu, je držitelem Ceny Václava Jíry za rozvoj fotbalu. O jeho úmrtí informoval web Fotbalové asociace České republiky (FAČR).

 

FAČR

František Steiner zasvětil svůj život novinářské práci a fotbalu. Napsal nespočet novinových článků a našel si čas i na psaní knih s fotbalovou tématikou. Poslední knihu, nazvanou Fotbal pod žlutou hvězdou, představil v červnu 2009 a popsal v ní na základě archivních materiálů, vzpomínek a osobních svědectví, jak terezínští vězni hráli v ghettu fotbalové soutěže.

Pražský rodák Steiner, absolvent keramické školy na Vinohradech, hrál vodní pólo za Spartu a ŠK Bratislava. Později byl i reprezentačním trenérem československých vodních pólistů.

Byl spoluautorem publikace Život bez nedělí (napsal část o Josefu Masopustovi) a autorem knih Co jsem „zapomněl" napsat, Dělník a umělec Jiří Němec. Díky znalosti němčiny se stal dopisovatelem odborného magazínu Kicker a agentury SID.

Zúčastnil se několika světových a evropských šampionátů ve fotbale, naposledy byl na EURO 1996 v Anglii, kde působil v roli tiskového mluvčího tehdy stříbrné reprezentace. Pro fotbalovou asociaci pracoval i nadále, přispíval do jejího časopisu i do časopisu zaměřeného na trenérskou profesi. Za přínos českému fotbalu byl František Steiner vyznamenán nejvyšším fotbalovým oceněním, Cenou dr. Václava Jíry.

O termínu posledního rozloučení bude rodina informovat co nejdříve.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní