Rubriky:

Ostatní

Soud s manažerem příbramského fotbalu Rogozem se přesouvá na příští rok

16. prosince 2013 12:54 - Příbram

Hlavní líčení s manažerem příbramského fotbalového klubu Romanem Rogozem podezřelým z korupce, které se mělo konat v úterý, bylo odloženo. Důvodem je námitka podjatosti vznesená státním zástupcem vůči rozhodujícímu soudci. Případ se tak zřejmě dostane k soudu až v lednu nebo únoru, řekl v pondělí soudce Miloslav Boudník, který má kauzu na starosti.

 

Jiří Svoboda, ČTK

Rogoz byl obžalován z pokusu o podplacení hráče Českých Budějovic. Funkcionáři hrozí až dva roky vězení nebo peněžitý trest. Kdy stane před soudem, je ale otázkou.

"Státní zástupce podal námitku podjatosti. Bude se rozhodovat o námitce a pak se teprve bude ve věci pokračovat dál," uvedl Boudník. Jak byla námitka zdůvodněna, nechtěl říci. Konkrétní nebyl ani příbramský státní zástupce Ondřej Trčka, který pouze potvrdil, že úterní jednání muselo být zrušeno.

Boudník už dříve uvedl, že v kauze jde o nabídku úplatku ve výši 50 tisíc korun. O stejné částce hovořil i Trčka a dodal, že tato nabídka měla ovlivnit dubnové utkání 22. kola první ligy mezi týmy Českých Budějovic a Příbrami ve prospěch hostů.

Příbram v něm vyhrála 1:0 a šéf českobudějovického klubu Karel Poborský tehdy naznačil, že se jeho hráče pokusil někdo ovlivnit. Šéf příbramského klubu Jaroslav Starka to odmítl. Podle médií měl být kontaktovaným hráčem Českých Budějovic Michal Klesa. Disciplinární komise FAČR případ předala policii.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní