Rubriky:

Ostatní

Fotbalisté si zaslouží větší uznání než ženy, říká naštvaný Ibrahimovic

26. prosince 2013 10:03 - Stockholm

Srovnávat ženský a mužský fotbal není ani vtipné, říká útočník Paris St. Germain Zlatan Ibrahimovic a zároveň naštvaně dodává, že fotbalisté si zaslouží větší uznání než jejich ženské kolegyně. Švédský kanonýr tak reagoval na kritiku, jež se rozpoutala po ocenění jeho bývalého reprezentačního kolegy Anderse Svenssona.

 

Facebook

Svensson, dlouholetá opora záložní řady švédského národního týmu, totiž dostal na galavečeru od národního svazu vůz volvo za to, že překonal rekord Thomase Ravelliho v počtu utkání za reprezentaci (143). Následně se však rozpoutala debata, proč se stejného ocenění nedostalo záložnici Therese Sjögranové, jež nastoupila za švédskou reprezentaci ve 187 duelech.

"Se vší úctou k tomu, co ženy dokázaly, přece nemůžete porovnávat ženský a mužský fotbal. Nechte toho, není to ani vtipné," řekl Ibrahimovic pro list Expressen. "Když jsem v Evropě, srovnávají mě s Messim a Ronaldem. Když se vrátím domů, porovnávají mě s ženou," zlobil se Ibra.

Přilil olej do ohně

"V létě se mě nějací novináři ptali, kdo je lepší fotbalista, jestli já, nebo Lotta Schelinová. To si snad už dělali srandu. Když jsem překonal rekord v počtu gólů za národní tým, s kým se mám srovnávat? S tím, kdo má rekord, nebo s fotbalistkou?" uvedl Ibrahimovic, jehož slova přilila ve Švédsku další olej do ohnivé debaty o rovnoprávnosti mužů a žen.

Ibrahimovic zároveň během svátků dostal ocenění pro nejpopulárnějšího švédského sportovce. A anketě deníku Aftonbladet za sebe s téměř 59 procenty hlasů odsunul zástupce běžeckého lyžování Charlotte Kallaovou, Johana Olssona a Marcuse Hellnera.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní