Rubriky:

Ostatní

Brazílie je s přípravou MS pozadu jako žádná jiná země, tvrdí Blatter

6. ledna 2014 17:50 - Ženeva

Prezident Mezinárodní fotbalové federace FIFA Sepp Blatter kritizoval Brazílii za pomalé tempo příprav letošního mistrovství světa. Pět měsíců před začátkem turnaje prohlásil, že tak pozadu jako Brazílie nebyla s přípravou šampionátu žádná jiná země, co pamatuje. Pořadatelé nicméně tvrdí, že vše stihnou.

 

Jan Handrejch, Právo

Brazilci mají zatím hotovou jen polovinu z 12 stadiónů, na nichž se má hrát. FIFA přitom stanovila uzávěrku prací na konec prosince. Realizovány nebyly ani některé zamýšlené dopravní projekty. "Brazílie teprve poznává, co obnáší organizace mistrovství světa," uvedl Blatter pro švýcarský list 24 Heures.

"Začali příliš pozdě. Co jsem ve FIFA, nepamatuji, že by byl někdo takhle pozadu, tím spíš, že měli jako jediní na přípravu tolik času - sedm let," prohlásil Blatter. Sedmasedmdesátiletý Švýcar pracuje ve federaci od roku 1975.

Šampionát má být nejlepší z nejlepších

Brazilský ministr sportu Aldo Rebelo tvrdí, že pořadatelé budou hotovi včas. "Pracovat jsme začali ve chvíli, kdy byl Brazílii turnaj přidělen," řekl Rebelo a dodal, že každé tři měsíce stav příprav osobně kontroluje.

Podle brazilské prezidentky Dilmy Rousseffové bude šampionát v její zemi "nejlepším z nejlepších". "Enormní zájem o vstupenky dokazuje, že fanoušci po celém světě Brazílii věří. Fotbal je tady doma," uvedla.

Blatter se vyjádřil i k demonstracím, které loni v Brazílii propukly v době tradičního přípravného turnaje, Poháru FIFA. Začaly původně kvůli sociálním nerovnostem, ale poté se na nich protestovalo i proti vysokým výdajům na fotbalové MS a olympijské hry 2016 v Riu de Janeiro.

"Protesty se samozřejmě mohou objevit i během mistrovství světa. Ale věřím, že Brazilci nebudou útočit přímo proti fotbalu, protože fotbal je pro ně náboženstvím," řekl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní