Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Tohle že má být fotbal? Hřiště tvrdé jako beton, gól z půlky i laciná chyba brankáře

9. ledna 2014 18:00 - Kopundole

Zajímá vás, jak vypadá fotbal ve vysoké nadmořské výšce a v oblasti, jejíž hlavní doménou jsou Himálaje? Ano, i v Nepálu mají svou nejvyšší fotbalovou soutěž. Její kvalita se pochopitelně s evropskými ligami nedá vůbec srovnat, místy totiž působí dost komicky a bizarně.

Zelený pažit budete v těchto místech hledat marně. V Nepálu fotbalisté hrají v obrovské nadmořské výšce, podobně jako v jihoamerických Andách přesahující 3000 metrů nad mořem, a povrch podle toho taky vypadá.

Trávník je tak spálený, že má žlutohnědou barvu a navíc je tvrdý jako beton. A ani tempo hry není kvůli složitějšímu dýchání nijak závratné. V zápase mezi týmy NIBL Friends a Sri Nath Colecttion RCT viděli diváci tři góly, první dvě trefy přitom byly velmi kuriózní.

Nejprve se z poloviny hřiště prosadil dalekonosnou ranou obránce Peter Segun, po změně stran si připsal další gól z půlící čáry Susan Lama, kterému výrazně pomohla laciná chyba hostujícího brankáře. Skóre zápasu uzavřel hlavičkující Victor a tým NIBL Friends mohl slavit premiérovou výhru v nejvyšší soutěži, kterou hráči před pobavenými fanoušky oslavili vítězným tanečkem.

jis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní