Rubriky:

Ostatní

Pelta nechce vzdávat kandidaturu na fotbalové Euro 2020

9. ledna 2014 19:20 - Praha

Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta nechce vzdávat kandidaturu na spolupořadatelství mistrovství Evropy v roce 2020. Připouští však, že příprava všech potřebných podkladů se zřejmě do 25. dubna nestihne kvůli průtahům se sestavováním vlády a získání vládních garancí potřebných k financování výstavby stadionu. Šanci vidí jako dvacetiprocentní.

 

Vlastimil Vacek, Právo

FAČR chtěla využít příležitosti, že se Euro 2020 bude konat ve 13 evropských městech a chtěla získat tři zápasy do Prahy. K tomu je třeba postavit stadion minimálně pro 30 tisíc lidí, což by vyžadovalo finanční garance od vlády. Nová vláda však stále nebyla jmenována, takže garance nelze získat, což oddaluje další kroky. Proto i kandidát na ministra školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek ve středu řekl, že nepůjde kandidaturu připravit včas.

Pelta je sice také pesimistou, ale nechce se vzdávat předčasně. "Nechci říci, že končíme. Šance je tak 20:80, že to zvládneme, ale budeme bojovat," uvedl Pelta v rozhovoru pro Radiožurnál. "Věřím, že vláda bude brzy jmenována, tak se o to pokusíme. Naděje umírá poslední. Síla naší zájmové skupiny je natolik silná, že si i vláda řekne, že v tak krátkém čase od svého jmenování to zařadí do svého programu," řekl Pelta.

Jasněji by podle něj mělo být příští týden, kdy má klíčová jednání na pražském magistrátu a také na UEFA. "Tam bych měl zjistit, co všechno musíme dodat do 25. dubna, kdy je uzávěrka kandidatur. Případně na co můžeme dostat odklad," dodal Pelta.

I kdyby se kandidatura nestihla, hodlá o výstavbu stadiónu na pražském Strahově nadále usilovat. "Chceme revitalizovat Strahov. Spolupracujeme na tom s Českým olympijským výborem a Českou unií sportu. Chtěli bychom tím řešit sídla svazů, studentské koleje na Strahově i zájmy atletiky," uvedl Pelta. "Nechceme vybudovat stadión, který by byl provozně ztrátový. Byl bych první, kdo by z takového projektu odstoupil," prohlásil.

O zařazení mezi 13 hostitelských měst pro Euro 2020 se hlásí 32 evropských zemí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní