Nejlepším trenérem podle IFFHS se stal Jupp Heynckes

Nejlepším trenérem za rok 2013 byl Mezinárodní federací fotbalových historiků a statistiků vyhlášen Jupp Heynckes. Bývalý kouč Bayernu Mnichov, se kterým vyhrál německou ligu, národní pohár a Ligu mistrů, získal v anketě odborníků ze 70 zemí 216 bodů.

Portugalský kouč José Mourinho obsadil v anketě IFFHS sedmé místo

Na druhém místě skončil s velkým odstupem další Němec Jürgen Klopp z Borussie Dortmund (101 bodů). Třetí skončil trenér Atlética Madrid Diego Simeone (61) a čtvrtý byl někdejší kouč Manchesteru United Alex Ferguson (33).

Pátou příčku obsadil Heynckesův nástupce v Bayernu a bývalý trenér Barcelony Pep Guardiola (30) před Arsénem Wengerem z Arsenalu (29) a čtyřnásobným vítězem ankety Josém Mourinhem (10), který po sezóně vyměnil Real Madrid za Chelsea.

Anketa Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) o nejlepšího trenéra za rok 2013:
1. Jupp Heynckes (Něm./Bayern Mnichov) 216 b.