VIDEO: Měl to být fotbalový přáteláček. Stala se z něj válka, létaly direkty jako od Klička

22. ledna 2014 08:10 - Montevideo

Nebyl to asi nejšťastnější nápad. V Uruguayi si odvěcí rivalové, kteří se nijak zvlášť nemusejí, domluvili přátelský zápas před startem Clausury, nadcházející části ligové soutěže. Měl to být svátek zvoucí fanoušky na mistrovské bitvy, ale v utkání mezi Peňarolem a Nacionalem se vše poněkud zvrhlo.

Slavné kluby z Montevidea momentálně nepatří k absolutní špici v zemi, ale přesto nastává vždy pozdvižení mezi fandy, když na sebe narazí. Střetávají se už od roku 1900. Tohle derby patří k vůbec nejstarším ve fotbalovém světě.

Vře to zpravidla v hledišti i na hřišti, ale poslední vzájemný ligový duel, v němž nejúspěšnější klub v zemi Peňarol v listopadu vyhrál 3:2, se poněkud překvapivě obešel bez vyloučených. Historie přitom pamatuje duely, kdy na trávníku bylo s přibývajícími minutami poněkud volněji.

A aktéři se vyřádili i tento týden. Červené karty padly čtyři a to byl sudí dost milosrdný, protože na hřišti se do šarvátky nezapojily jen rohové praporky.

Ale popořadě. Nacional se ujal vedení z penalty. V závěru přibývalo emocí. V jednom ze soubojů Carlos Núňez z Peňarolu nakopl Guillerma de los Santose a strhla se mela. Létaly direkty jako od Klička či jiných věhlasných boxerských bijců.

Střelec jediné branky Iván Alonso pak celé představení označil za trapnost. „Těžko můžeme zkoušet vymýtit násilí z hledišť, když tohle předvedeme na hřišti," prohlásil.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.