Rubriky:

Ostatní

Beckham může přivést do MLS svůj tým, získal potřebnou opci

5. února 2014 18:33 - Miami

Bývalý hvězdný fotbalista David Beckham může uskutečnit svůj plán a založit si vlastní klub v severoamerické MLS. Od vedení soutěže získal potřebnou opci na vstup do soutěže, dohoda bude finalizována, až Beckham zajistí plán financování a místo pro nový stadión. Ten by měl být v Miami. Právě na jihovýchodě USA totiž zatím tým MLS chybí.

 

Andrew Innerarity, Reuters

Komisionář MLS Don Garber na středeční tiskové konferenci oznámil, že dal bývalému kapitánovi anglické reprezentace předběžné svolení pro vstup do soutěže s klubem z Miami. Beckham nyní může pokračovat v hledání investorů pro výstavbu stadiónu. Do projektu je zapojen i hvězdný basketbalista LeBron James, který hraje v NBA právě za Miami.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

"Je to vzrušují zpráva pro mě, moji rodinu, přátele a partnery. Opravdu se těším na to, že přivedu fotbal do Miami. Vím, že je na fotbalový klub připraveno," prohlásil Beckham, který sám hrával MLS za Los Angeles Galaxy. V Evropě působil ve velkoklubech Manchesteru United, Realu Madrid, AC Milán a Paris St. Germain.

"Nechci ale dělat jen místní klub. Chci vytvořit celosvětový klub, který budou milovat milióny lidí," prohlásil Beckham, který pro svůj projekt nebude žádat o dotace. "Nechci veřejné peníze. Budeme stadión financovat s našimi partnery. Opravdu tvrdě na tom pracujeme," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní