Futsalisté Itálie porazili Rusko a jsou podruhé mistry Evropy

Antverpy

Futsalisté Itálie vyhráli podruhé v historii mistrovství Evropy. V dnešním finále v Antverpách porazili Rusko 3:1 a navázali na zlato z domácího Eura 2003. Sborná podruhé za sebou a celkově počtvrté skončila na kontinentálním šampionátu těsně pod vrcholem.

Italové rozhodli o svém triumfu už v prvním poločase. Na vedoucí trefu Gabriela Limy ze sedmé minuty sice ještě dokázal za tři minuty odpovědět ruský reprezentant Eder Lima, ale další branky střílel už jen jihoevropský výběr. Ve 14. minutě mu vrátil vedení Murilo a těsně před pauzou zvýšil 3:1 Daniel Giasson.

Rusko, které v semifinále vyřadilo favorizované Španělsko, po změně stran už nepříznivý vývoj zvrátit nedokázalo. Ve 34. minutě nepovedený večer ještě korunoval vyloučením po druhé žluté kartě Cirilo.

Třetí místo na belgickém turnaji obsadili Španělé. Šampioni předchozích čtyř ME porazili svého souseda z Portugalska 8:4 a i deváté oficiální Euro zakončili ziskem medaile. Po šesti zlatých a jedné stříbrné získali druhý bronz.

Mistrovství Evropy ve futsalu v Antverpách:
Finále: Itálie - Rusko 3:1 (3:1)
Branky: 7. G. Lima, 14. Murilo, 19. Giasson - 10. E. Lima. ČK: 34. Cirilo (Rus.).
O 3. místo: Španělsko - Portugalsko 8:4 (6:2)
Branky: 6. a 38. Fernandao, 7. Ruiz, 7. Lozano, 17. Miguelín, 18. Usín, 20. Campos, 40. Pola - 8. Ricardinho, 12. Cary, 26. Costa, 36. Queirós.