Itálie - ČR 6:1Fotbalistky v kvalifikaci o MS prohrály v Itálii

České fotbalistky v kvalifikaci o mistrovství světa 2015 prohrály v Itálii 1:6 a zkomplikovaly si boj o druhé místo ve skupině znamenající účast v baráži. Nyní ztrácejí na druhou Itálii pět bodů, čeká je však série čtyř domácích zápasů včetně odvety s Italkami. Jediný český gól dala útočnice Slavie Petra Divišová.

Svěřenkyně trenéra Stanislava Krejčíka přijely do Itálie s taktikou pozorně bránit a čekat na brejky po křídlech. Itálie však přetavila svou převahu ve dva góly a získala klid. Divišová sice těsně před poločasem snížila, ale do druhé půle vyběhl český tým bez zraněné brankářky Sloupové a její náhradnice Bednaříková lovila míč ze sítě celkem čtyřikrát.

Kvalifikace o postup na MS ve fotbale žen 2015 - 2. skupina:
Itálie - ČR 6:1 (2:1)
Branky: 26. a 32. Gabbiadiniová, 49. Manieriová, 61. Bonanseaová, 64. Domenichettiová, 71. Panicová - 44. Divišová.
Sestava ČR: Sloupová (46. Bednaříková) - Sedláčková (63. Bartoňová), Bertholdová (66. Čulová), Pincová, Vyštejnová - Svitková, I. Martínková, Pivoňková, Divišová - L. Martínková, Kožárová. Trenér: Krejčík.