Rubriky:

Ostatní

Šmicer se stal čestným předsedou fotbalové asociace hráčů

14. února 2014 17:05 - Praha

Bývalý fotbalový reprezentant Vladimír Šmicer se stal čestným předsedou České asociace fotbalových hráčů. V hráčských odborech byl již členem výkonného výboru. Předsedkyní zůstává Markéta Haindlová, která se funkce ujala v červnu 2013 po Šmicerovu souputníkovi Karlovi Poborském.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Jsme rádi, že se Vladimír ujal této funkce. Kromě aktivní podpory naší činnosti se těšíme na to, že nás bude výborně reprezentovat v zahraničí," uvedla Haindlová.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

"Zažil jsem, jak tyto organizace fungují a jak jsou silné ve Francii a v Anglii. U nás není naše asociace ještě tak daleko. Já bych jí rád pomohl získat takové postavení a prestiž, které mají obdobné organizace v zahraničí," doplnil Šmicer.

Čtyřicetiletý Šmicer ukončil v roce 2009 kariéru, během které získal stříbrnou medaili na mistrovství Evropy 1996, vyhrál Ligu mistrů i Pohár UEFA s Liverpoolem, získal francouzský titul s Lens či tři české tituly se Slavií. Následně vykonával funkci manažera české reprezentace až do října 2013. V ČAFH je od jejího založení v květnu 2011.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní