Rubriky:

Ostatní

Dopingovou kontrolou projde před MS každý fotbalista. FIFA navíc hráčům založí biologické pasy

16. února 2014 15:33 - Sao Paulo

Mezinárodní fotbalová federace FIFA plánuje od března minimálně jednou otestovat na doping všechny hráče, kteří se mohou představit na mistrovství světa v Brazílii. Díky tomu jim založí biologické pasy, jež pomáhají k určení případných odchylek ve vzorcích moči a krve.

 

Andrea Comas

„Minimálně jednou provedeme nehlášené testy všech týmů a všech hráčů mezi 1. březnem a začátkem turnaje,“ řekl na tiskové konferenci šéf lékařské komise FIFA Jiří Dvořák.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Hodně kvalifikovaných týmů bude hrát přípravné zápasy 5. března, takže je pravděpodobné, že se v jejich rámci podrobí prvním kontrolám. „Od začátku března může být každý fotbalista pro mistrovství světa testován kdykoli a v jakékoli části světa,“ dodal Dvořák.

FIFA využila systém biologických pasů už během loňského Poháru FIFA v Brazílii a také na prosincovém mistrovství světa klubů. Na světovém šampionátu budou mít letos premiéru.

Dvořák potvrdil, že vzorky z mistrovství světa budou odesílány do laboratoře ve Švýcarsku, neboť laboratoř v Riu de Janeiro přišla o akreditaci Světové antidopingové agentury (WADA).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní