Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Za otřesný faul oběma nohama dostal fotbalista trest na 28 zápasů!

11. března 2014 11:49 - Hanoj

Disciplinární komise vietnamského fotbalového svazu udělila hráči Tranovi Dinh Dongovi trest na 28 zápasů za to, že při utkání domácí ligy hrubým zákrokem vážně zranil protihráče. Rozhodčí ho přitom v zápase ani nevyloučil.

Tran Dinh Dong z klubu Song Lam Nghe An v 80. minutě duelu s An Giang šlápl oběma nohama na protihráče Nguyena Anh Hunga a zlomil mu nohu. Po potyčce mezi oběma týmy nakonec sudí udělil hříšníkovi jen žlutou kartu. Incidentem se však zabývala disciplinární komise a rozhodla se pro radikální trest zákazu startu v osmadvaceti duelech.

"Trest má být varováním pro ostatní hráče po celém světě, protože násilí začíná být ve fotbale stále více populární," stojí v prohlášení vietnamské fotbalové federace.

Podobný zákrok v minulé sezóně přísně trestala také české disciplinárka. Bývalý sparťanský útočník Leonard Kweuke dostal v květnu loňského roku trest na dvanáct zápasů za to, že zlomil nohu mladoboleslavskému stoperovi Radku Dosoudilovi. Šlo o nejvyšší trest v historii české nejvyšší soutěže.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní