Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Úžasné gesto! Místo oslavy gólu vzdali japonští fotbalisté hold obětem tsunami

11. března 2014 14:44 - Central Coast

Nezapomněli. Datum 11. března 2011 je v zemi vycházejícího slunce synonymem ničivého zemětřesení a následné až 38 metrů vysoké tsunami, které v Japonsku zabily téměř 20 tisíc lidí. S následky této ničivé přírodní katastrofy se Japonsko dodnes vyrovnává, a tak není divu, že si tento den připomíná i ve sportu. Fotbalisté Sanfrecce Hirošima si proto přichystali stylovou oslavu vstřeleného gólu v dnešním zápase asijské Ligy mistrů.

Hirošima nastoupila na hřišti australského Central Coast, její hráči však byli myšlenkami ve své vlasti. Když v 21. minutě otevřel hostující Šiotani skóre zápasu, tak si všech jedenáct fotbalistů Hirošimy lehlo na trávník, aby zobrazili datum 11. 3., připomínající japonskou katastrofu. Zápas pro ně nakonec skončil prohrou 1:2.

Zemětřesení není v Japonsku neobvyklým jevem, před třemi lety ale dosáhlo rekordní ničivé síly 9,0 na stupnici Richterovy škály a následná vlna tsunami zasáhla severovýchodní pobřeží Japonska poblíž ostrova Honšú. Zásah neustála ani jaderná elektrárna Fukušima, která není ani po letech od tragédie zcela plně pod kontrolou a likvidace škod bude podle japonských úřadů trvat ještě mnoho let, možná i desetiletí.

jis, Sport.cz

Líbí se vám gesto fotbalistů Hirošimy?

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní