Ploješť

Šestadvacet ligových zápasů čekal na gól, ten poslední slavil skoro před dvěma roky. V nedělním utkání nejvyšší rumunské fotbalové soutěže se však obránce Dinama Bukurešť Stefan Barboianu dočkal. A jeho trefa proti celku Petrolul Ploješť byla výstavní.

Dalekonosná trefa obránce Dinama Bukurešť

Dinamo v souboji dvou mužstev pohybujících se v popředí rumunské ligy od šesté minuty prohrávalo, na nepříznivý stav však dokázalo už po čtyřech minutách zareagovat.

To se po souboji ve velkém vápně domácí Ploješti odrazil míč k Barboianuovi, který se v tu chvíli nacházel zhruba třicet metrů od branky. Šestadvacetiletý zadák se nijak nerozpakoval a vypálil hned z první. A povedlo se mu to dokonale - míč nabral faleš, točil se od gólmana a nakonec zapadl přesně do levé šibenice.

Bukurešť i díky této parádě uhrála remízu 2:2 a uhájila čtvrtou pozici. Na tu třetí, která zajišťuje postup do Evropské ligy, ztrácí osm bodů.