Rubriky:

Ostatní

Zidane prý chtěl předloni trénovat fotbalisty Francie

15. dubna 2014 14:05 - Paříž

Bývalý slavný záložník Zinedine Zidane se po předloňském mistrovství Evropy ucházel o místo trenéra francouzské fotbalové reprezentace. Tehdejší prezident svazu Noël Le Graët ho však kvůli nedostatku zkušeností neangažoval.

 

Vincent West, Reuters

Odcházejícího Laurenta Blanca nakonec na lavičce nahradil Didier Deschamps, který jako kapitán dovedl národní tým se Zidanem a Blancem v sestavě k triumfům na světovém šampionátu v roce 1998 a na Euru o dva roky později.

"Zinedine mě požádal o schůzku a o místo se zajímal. Bylo vidět, že po něm moc toužil," napsal Le Graët v knize, jejíž část dnes citoval magazín France Football. "Ale ještě nepřišel jeho čas. Potřeboval nasbírat zkušenosti prací v klubu," přidal funkcionář.

Vítěz Zlatého míče se proto loni stal asistentem Carla Ancelottiho v Realu Madrid, z francouzské reprezentace však jeho jméno nezmizelo. Zidanův syn Enzo byl povolán do národního týmu do 19 let a pozvánku do výběru hráčů do 16 let dostal i mladší syn Luca.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.