Rubriky:

Ostatní

Živě

Zidane prý chtěl předloni trénovat fotbalisty Francie

15. dubna 2014 14:05 - Paříž

Bývalý slavný záložník Zinedine Zidane se po předloňském mistrovství Evropy ucházel o místo trenéra francouzské fotbalové reprezentace. Tehdejší prezident svazu Noël Le Graët ho však kvůli nedostatku zkušeností neangažoval.

 

Vincent West, Reuters

Odcházejícího Laurenta Blanca nakonec na lavičce nahradil Didier Deschamps, který jako kapitán dovedl národní tým se Zidanem a Blancem v sestavě k triumfům na světovém šampionátu v roce 1998 a na Euru o dva roky později.

"Zinedine mě požádal o schůzku a o místo se zajímal. Bylo vidět, že po něm moc toužil," napsal Le Graët v knize, jejíž část dnes citoval magazín France Football. "Ale ještě nepřišel jeho čas. Potřeboval nasbírat zkušenosti prací v klubu," přidal funkcionář.

Vítěz Zlatého míče se proto loni stal asistentem Carla Ancelottiho v Realu Madrid, z francouzské reprezentace však jeho jméno nezmizelo. Zidanův syn Enzo byl povolán do národního týmu do 19 let a pozvánku do výběru hráčů do 16 let dostal i mladší syn Luca.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.