Česko - Estonsko 6:0Fotbalistky se po kanonádě drží v boji o baráž

České fotbalistky v kvalifikaci o mistrovství světa rozstřílely doma v Opavě Estonsko jasně 6:0. Udržely tak naději na baráž. Na druhou Itálii sice ztrácejí šest bodů, ale mají zápas k dobru. Dvěma góly se blýskly osmnáctiletá Kateřina Svitková a sedmnáctiletá Tereza Krejčiříková.

Svěřenkyně trenéra Stanislava Krejčíka hrály v pátém kvalifikačním duelu poprvé doma. A v Opavě na soupeřky vletěly ve velkém stylu. Už ve 3. minutě otevřela skóre Kožárová ránou pod břevno. Následně šla Krejčiříková sama na branku, ale těsně minula, estonská obrana pak vyhlavičkovala míč z brankové čáry a Krejčiříková ani nadvakrát nepropálila míč do sítě. Úspěšně však dorazila Cahynová a oslavila premiérový reprezentační gól.

Krejčiříková si však vše vynahradila, když ještě do poločasu vstřelila dvě branky a i ona se mohla poprvé radovat z gólu v seniorské reprezentaci, a to hned při druhém startu. Stejnou bilanci zaznamenala i Svitková, která se nejprve trefila přímo z rohového kopu a po změně stran přidala druhou branku.

Další utkání čeká české reprezentantky 7. května v Uherském Hradišti proti Rumunsku.