Bělehrad

Věřme, že blonďatou sudí k rozhodnutí, které zachycuje video ze Srbska, vedla jen touha co nejpřesněji dodržet hrací dobu. Že tenhle kousek neznamenal úmysl poškodit jeden z týmů. Ale ať tak či onak, stál za to a vzbudil rozruch. Vše se odehrálo v nižší fotbalové soutěži v zápase Sopot - BASK.

Rozhodčí ukončila první poločas a gól hostů neuznala.

Domácí Vlci potřebovali vyhrát, což se jim také povedlo (2:1). Ale kdoví, jak by to s nimi dopadlo, kdyby BASK na konci první půle zvýšil na 2:0. A byl od toho vskutku kousek. Balón už dokonce byl v síti, jenže píšťalka v ústech rozhodčí Daniely Markovičové hru ukončila. Údajně v čase 45:05. Po přestávce domácí zápas obrátili ve svůj prospěch.

Kdyby sudí nepískla, domácí by možná povykovali, že gól padl po vypršení 45. minuty. Ale těch pět sekund navrch by se spíše přešlo.

Cit pro fotbal v kritické chvíli poněkud zaplakal. Možná jen proto, že pískala žena, nedošlo na nějakou násilnější reakci v podání týmu, který se nemohl radovat z dosažené branky.

Srbská rozhodčí svým kouskem každopádně napodobila českého arbitra Zbyňka Proskeho, který na podzim v české nejvyšší soutěži ukončil první půli zápasu mezi Jihlavou a Plzní za stavu 1:1 v momentě, kdy domácí na konci 45. minuty byli v brejku a mohli jít do vedení. Nakonec prohráli 1:2.