Koller se s plážovou Bohemkou probil do osmifinále Ligy mistrů

5. června 2014 21:18 - Catanie

Klokani zase účinkují na mezinárodní scéně, i když jde o plážové fotbalisty. Hráči BS Bohemians 1905 slaví úspěch, v Lize mistrů se v italské Catanii probojovali do osmifinále. V rozhodujícím zápase o postup ze skupiny porazili anglického šampióna Portsmouth BSC jednoznačně 7:2. Dvěma góly k výhře přispěl Jan Koller, nejlepší střelec v historii české fotbalové reprezentace.

 

beachsoccer.com

Klokani se na největším klubovém turnaj v Evropě neztratili. Za mistra české ligy v Catanii hrají také Miroslav Miller (brankář Mladé Boleslavi ve velkém fotbale), Zdeněk Sláma (kapitán futsalové reprezentace) či Martin Chalupa (kapitán reprezentace v plážovém fotbale).

Bohemka na úvod porazila mistra Moldávie 4:3 v prodloužení gólem v poslední sekundě a získala tak první dva body. Ve druhém utkání podlehla 2:7 mistrovi Švýcarska, který se spoléhá také na čtyři reprezentanty Tahiti, kteří skončili na loňském MS třetí. V tomto duelu se poprvé na turnaji trefil i Jan Koller.

Klíčový tedy byl duel a Angličany. A ten vyšel klokanům náramně. Třikrát skóroval Martin Boček, dvakrát Jan Koller a Martin Chalupa.

V osmifinále se Bohemians utkají buď s BS Milán, nebo Grambach Lodž.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.