Blatter chce dál vést světový fotbal a navrhuje video

11. června 2014 23:35 - Sao Paulo

Předseda FIFA Sepp Blatter se hodlá ucházet o místo v čele světového fotbalu i v příštím volebním období. Svou kandidaturu ve středu oznámil na kongresu v Sao Paulu krátce poté, co zástupci 209 členských federací zamítli návrhy na zavedení věkových limitů pro funkcionáře a omezení počtu funkčních období. Pro změnu pravidel se vyslovili pouze zástupci evropské fotbalové unie UEFA.

 

Julio Cortez, ČTK/AP

"Moje mise ještě neskončila, to vám říkám," prohlásil Blatter před delegáty a sklidil aplaus. "Jsem připraven vést vás kupředu. Vybudujeme novou FIFA," dodal.

FIFA nezveřejnila přesné výsledky hlasování o změnách. Delegáti se totiž museli vyjádřit zvednutím zelené nebo červené karty, protože elektronický volební systém v konferenčním sálu nefungoval. Zástupci FIFA pouze konstatovali, že návrh zamítla většina přítomných.

Blatter původně oznámil, že současné funkční období, které skončí příští rok, bude jeho poslední. V poslední době se ale množily spekulace o tom, že se bude o místo v čele světového fotbalu ucházet i popáté za sebou. Osmasedmdesátiletý švýcarský funkcionář vede FIFA od roku 1998.

Blatter na kongresu zároveň nečekaně navrhl, aby trenéři měli možnost dvakrát za zápas překontrolovat sporný výrok rozhodčího podle videozáznamu. Šéf FIFA přitom zavedení technologií ve fotbale dlouho odmítal a posléze ho omezil pouze na rozhodnutí, zda míč překročil nebo nepřekročil brankovou čáru. Jakoukoli změnu pravidel musí schválit mezinárodní komise IFAB.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.