Rubriky:

Ostatní

Dostat pět gólů? Na to nemám slov, přiznal šokovaný kouč Španělů Del Bosque

14. června 2014 00:59 - Salvador/Praha

Španělsko je v šoku. Mistři světa připomínali ve druhém poločase duelu s Nizozemskem partu neumětelů. Pět gólů nedostali, kam jejich paměť sahá. Navíc se do historie fotbalových světových šampionátů zapsali nejvyšší porážkou, jakou kdy šampióni při obhajobě titulu utrpěli. V šoku byl i jejich kouč Vicente Del Bosque.

 

Michael Dalder, Reuters

„Musíme porážku přijmout. Nic jiného nám ani nezbývá. Ale dostat pět gólů... Nemám slov ani vysvětlení, těžko se mi hledají slova,“ říkal s obrovským smutkem ve tváři trenér Del Bosque.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

„Teď jsme v šoku, zničení, ale šampionát pro nás nekončí. Musíme se zvednout a vyhrát další dva zápasy. Před čtyřmi roky jsme také prohráli první utkání se Švýcary, ale tohle je něco jiného. Ve druhé půli jsme totálně propadli, nedokázali jsme kontrolovat hru. Soupeř byl v euforii a přejel nás,“ uvedl španělský kormidelník pro internetové stránky FIFA.

S první půli byl ještě spokojený. „Kontrolovali jsme hru, měli jsme i nějaké šance. Hodně mrzí ta Silvova, kdy byl sám před brankářem. To byl důležitý moment. Ve druhé půli se naše hra zhroutila. Dělali jsme pak neskutečné chyby. Takhle špatně jsme ještě nehráli. Samozřejmě jsme věděli, že porážka musí někdy přijít, ale tahle byla hodně krutá a v nejméně vhodnou chvíli,“ litoval Del Bosque v rozhovoru pro server španělského listu AS.

Debakl je prý nezlomí

Španělský kouč nevidí v porážce žádný zlom a ani důvod k nějaké revoluci v týmu. „Je to sport, žádná revoluce. Hráči bojovali. To, že šli pak psychicky a tudíž i výkonem dolů, je logické. Někdy se prostě takové zápasy přihodí i těm nejlepším. Už je to za námi. Musíme se poučit a jít dál. To určitě zvládneme. Hráči jsou silní, i když nejsou zvyklí na takové porážky. Nezlomí nás to, uvidíte už v příštím zápase na Maracana s Chile. Náš problém rozhodně nebyl ve fyzické kondici, ale o třetím gólu v té psychické,“ odmítal narážky na špatnou formu týmu a jeho psychický rozpad.

Del Bosque také odmítl, že viníkem debaklu byl gólman a kapitán týmu Iker Casillas, který se musel červenat nejméně při třech brankách, zejména pak při chybě, kdy mu sebral míč Van Persie, ale také při vzdušném souboji před třetím gólem. Totálně ho pak zesměšnil před pátým gólem Robben, za nímž se Casillas doslova plazil.

„To nebyla jen jeho vina, ale celého týmu. Casillas udělal chyby, ale ty dělali i ostatní. On naopak ještě několik velkých šancí chytil. Není důvod ho měnit,“ konstatoval Del Bosque, jenž si před lety vytáhl mladého Casillase do prvního týmu Realu Madrid.

„Nebudu před médii kritizovat konkrétní hráče. To si řekneme v kabině. Tam byl po zápase obrovský smutek, ale ne poraženecká nálada. Některé kroky v sestavě nevyšly, ale i to se stává. Pořád máme situaci ve svých rukou, jen jsme o jednu krutou zkušenost bohatší. nakonec ji musíme proměnit ve svoji výhodu,“ zdůraznil trenér s lehkou narážkou na výkon Diega Costy, který na hrotu útoku nenaplnil jeho očekávání.

kft, Sport.cz, Právo

Postoupí fotbalisté Španělska přes úvodní debakl s Nizozemci do osmifinále MS?

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní