Rubriky:

Ostatní

Messi mu ani poosmé gól nedal. A to se mu díval do tváře. Co z toho, když jsme prohráli, pravil Courtois

6. července 2014 06:48 - Brasília

Podobnou příležitost argentinský fotbalový bůh Messi na šampionátu ještě neměl. A nic na tom nemění, že už nastřílel čtyři góly. Postupoval na belgického brankáře Thibauta Courtoise ve čtvrté minutě nastavení sám, stáli proti sobě tváří v tvář, Messi ho ale přesto nepřekonal. Ani v šanci, v nichž jindy ve sto případech stokrát skóruje. „Bohužel, na vítězství to nestačilo,“ necítil dvaadvacetiletý brankář, jenž bude od podzimu konkurentem Petra Čecha v Chelsea, sebemenší radost z vydařeného zákroku.

 

Ueslei Marcelino, Reuters

Už v osmi zápasech v řadě mu nedal Messi gól. Ani ve španělské lize, ani na evropské pohárové scéně, ba ani teď, kdy se na světovém šampionátu poprvé potkali v reprezentačních barvách.

A přitom geniální Lionel příležitosti ve čtvrtfinálové konfrontaci měl. Zmiňovanou tutovou ve čtvrté minutě nastavení, při zahrávání standardních situací ovšem také. Třeba ve 40. minutě, kdy bránu minul o dobré dva metry, třeba devět minut po přestávce, když kopal trestný kop z pravé strany, ale Courtois vyškrábnul míč na roh.

Jenže opravdu co z toho, že svůj další minisouboj Courtois s Messim vyhrál, když Belgie odešla poražena a na šampionátu končí. A navíc po hodně nešťastně inkasované brance...

„Bylo k politování, že se míč dotkl nohy Jana Vertonghena a od ní se odrazil přímo k Higuaínovi. Neměl jsem šanci, střela letěla zcela mimo můj dosah," popisoval Courtois trefu, které rozhodla a proti níž nárok skutečně neměl.

„Argentinci začali lépe a v prvním poločase dominovali, druhý poločas naopak patřil nám. Snažili jsme se o vyrovnání, ale šanci si nepřipravili" věcně glosoval průběh čtvrtfinále. „Argentinci bránili opravdu dobře. Nakonec až v devíti lidech, kteří zůstávali vzadu, takže na útočení už mysleli jen Higuaín a Messi."

Courtois omlouval Messiho selhání

A právě Messi mohl ve čtvrté minutě nastavení postup Argentiny definitivně stvrdit. Jenže v sólu proti Courtoisovi selhal.

„Měl v zádech obránce a já naopak čas odhadnout, k čemu se chystá, takže proto jsem jeho příležitost zlikvidoval. Ale bohužel, nic platné to nebylo," cítil i Courtois zklamání z po první prohře, kterou po předchozích jedenadvaceti zápasech v reprezentačním dresu musel překousnout.

„Teď ho cítím. Ale dobrý pocit z toho, že jsme hráli dobře, také. Teď jsme sice dole, ale ani v tuto chvíli bychom neměli nechat na pokoji poháry visící tam nahoře. Jsme ještě mladí, a proto se už teď těšíme na další turnaj. Na mistrovství Evropy."

Ke své budoucnosti se ani po skončení belgického účinkování na šampionátu Thibaut Courtois vyjadřovat nemínil. "Teď není čas o tom mluvit. Mám ještě dva roky smlouvu s Chelsea, takže uvidíme, co přijde," řekl, než nastoupil do autokaru.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní