Rubriky:

Ostatní

Živě

Stav legendy Di Stéfana je po infarktu kritický, ale stabilní

6. července 2014 15:39 - Madrid

Legendární fotbalista Alfredo di Stéfano zůstává po sobotním srdečním infarktu v kritickém, ale stabilním stavu na koronární jednotce nemocnice v Madridu. Bývalá hvězda Realu Madrid, jež v pátek oslavila 88. narozeniny, je v kómatu a má zavedenou umělou plicní ventilaci.

 

Sergio Perez, Reuters

Zástupci nemocnice Gregoria Maraňóna v dnešním oficiálním vyjádření potvrdili, že Di Stéfano utrpěl selhání oběhového a dýchacího systému. Jeho stav navíc komplikuje cukrovka.

Čestný předseda Realu Madrid utrpěl infarkt na ulici nedaleko stadiónu Santiaga Bernabeua. Přivolaný lékař zjistil zástavu srdce i dechu, životní funkce slavného hráče se podle informací záchranné služby podařilo obnovit až po osmnáctiminutové resuscitaci.

Di Stéfano, jenž je společně s Pelém, Diegem Maradonou, Franzem Beckenbauerem a Johanem Cruyffem považován za jednoho z nejlepších fotbalistů historie, prodělal infarkt už vloni. V roce 2005 mu lékaři implantovali kardiostimulátor a zároveň provedli čtyřnásobný bypass aorty.

Rodák z Argentiny začal svou kariéru v River Plate, v roce 1953 ale přestoupil do Realu, v jehož dresu zářil. V letech 1956 až 1960 s klubem vybojoval pětkrát za sebou titul v PMEZ, předchůdci Ligy mistrů. Dvakrát získal Zlatý míč (1957 a 1959).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.