Rubriky:

Ostatní

Peněz má méně než ve Slavii. Na Floridu mě ale táhlo něco jiného, říká Čontofalský

21. července 2014 08:15 - Miami/Praha

Získal angažmá, o které prý je mezi fotbalisty řež. Bývalý brankář Slavie Kamil Čontofalský si náramně pochvaluje, že chytá za floridský klub Fort Lauderdale Strikers ve druhé nejvyšší americké soutěži (NASL).

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vyrazil za žhavým sluncem. Do míst, o kterých se mu ve spojení s fotbalovým angažmá snad ani nesnilo. „Na konci kariéry jsem chtěl hrát v USA, ale že zakotvím na Floridě mě nikdy nenapadlo," říká v rozhovoru pro slovenský Šport.

Je unešený novým angažmá.  Jako profesionální fotbalista působí v místě, které evokuje permanentní dovolenou. Ne vše je o penězích... „Trenér mi říká, že se pořád hlásí hráči, kteří by tu chtěli hrát. Klidně prý i zadarmo. Já sám jsem tu jedním ze tří nejlépe placených. Ale podmínky nemám lepší než ve Slavii," pokračuje slovenský brankář, jehož poslední ze tří sezón v pražském klubu narušilo zranění. A už týdny před jejím koncem bylo jasné, že se bude ubírat jinam.

„Slavia má za sebou špatnou sezónu, vlnu kritiky odnesli i Slováci. V jednu dobu jich v klubu bylo až osm. Že skončím, jsem věděl už dva měsíce před koncem ligy," připomíná gólman, který v zámoří naskočil do rozbíhající se podzimní sezóny.

V zámoří očekává narození syna

V přípravě si zachytal proti argentinskému River Plate, byl u prohry 0:3. A stejně dopadl i mistrák s Minnesotou. Podmínkami se řadí klub k horším v soutěži, ale vše může vzít báječný obrat. O Strikers prý má zájem movitý Rakušan Frank Stronach a prestižní MLS by pro floridské fotbalisty mohla být rázem realitou.

V zámoří „Čonta" očekává i velmi radostnou událost. Narodí se mu synek, kterého čeká s přítelkyní. S bývalou manželkou má tři dcery.

Možná stihne zaběhnout i na NHL, halu Panthers má v dosahu. Florida mu nabízí vysněné místo, neplánuje tak konec kariéry i přesto, že mu je šestatřicet. „V Americe se na věk tak nekouká, třeba mě čeká ještě pár let."

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní